Szigetelőanyag vastagság

Szigetelőanyag vastagság

Azt régóta nem kell bizonygatni, hogy érdemes hőszigetelni. Az emelkedő energiaárak mellett hamar megtérül a beruházás. Azonban a számtalan különböző anyag és ajánlat átböngészése után általában felmerül a kérdés, hogy meddig érdemes növelni a hőszigetelés vastagságát. Hiszen biztos van olyan határ, ahonnan már felesleges a további beruházás. És jó volna tudnunk azt is, ha már áldozunk a dologra, vajon meddig élvezhetjük a kényelmes meleget? Mikor kell majd felújítani a hőszigetelt épületeinket?

A szigetelőanyag vásárlásakor körültekintően kell dönteni a szigetelőanyag vastagság tekintetében legyen ez tetőtér szigetelés vagy kőzetgyapot homlokzati hőszigetelés. A magyar szabályozás még mindig „elnézőbb” mint az európai uniós normatívák de hamarosan szigorodnak a szabályozások.

Néhány javasolt  szigetelőanyag vastagság.

Tetőtéri hőszigetelésnél és homlokzati hőszigetelésnél sokat jelent a jól megválasztott szigetelőanyag vastagság. Homlokzat rendszer minimum 10 cm legyen. Tetőtérben 15 – 30 cm a szarufa méretét figyelembe véve. Gipszkarton előtét vagy válaszfalakba 5-10 cm a gipszkarton profil vastagságától függően. Beton alá 2 – 15 cm vastagságban is tehetünk hőszigetelő vagy hangszigetelő szigetelőanyagot.

Szigetelőanyag típusok. Mindegyiket megvásárolhatja nálunk.

Rockwool kőzetgyapot, Knauf, Ursa üveggyapot, Austrotherm, Baumit, Kingston, polisztirol szigetelőanyagok. További népszerű termékek: reviziós ajtó, tűzgátló ajtók, polisztirol gyöngy, ytong, cement, glett és gipsz, folyékony és tekercses lemez vízszigetelők, glettek, gipszek.

Telephelyeink ahol szigetelőanyagokat, gipszkarton rendszert vásárolhat. Kérjen árajánlatot telefonon és azonnal vásárolhat.  

Központi raktárcímtelefonszámemail cím
Budapest 16. kerületNagyicce sor 4+36 30 297 1733info@prowallz.hu

 

 

Kérhet árajánlatot email-ben is.

Árajánlatkérő adatai



Tényleg nagy a választék telephelyeinken. Segítünk kiválasztani a szigetelendő területre a legmegfelelőbb szigetelőanyagot. Ha kell odafigyelünk a pénztárcára is!!  TEKINTSE MEG KÖZPONTI RAKTÁRUNKAT!

Szigetelőanyag árak ITT  – Gipszkarton árak ITT  – Kazettás álmennyezet árakat ITT 

 

Néhány gondolat a szigetelőanyag vastagság elvárásokról tetőtér szigetelésnél. 

szigetelőanyag vastagság

Szigetelőanyag vastagság

Ma már egyértelmű épületszerkezeti szempont, hogy – ha csak mód van rá – nem a szarufák között, hanem a szarufák felett kell elhelyezni a szigetelést; ez a szarufák által okozott hőhidakat és a zsugorodás okozta rések miatt keletkező hőhidakat is kiküszöböli. Ami a követelményszinteket illeti: ez ma Magyarországon U=0,25 W/m2K a 2006-ban született rendelet szerint. Ez minden bizonnyal szigorodni fog az elkövetkező időszakban, hiszen ennél már jelenleg is csak néhány mediterrán országban enyhébbek az elvárások (mint az alábbi táblázatban is látható, a német, osztrák és cseh követelmények is szigorúbbak a mienknél).

A tetőterek beépítésével szükségessé vált a ferde síkok szigetelése, és erre a legjobb helynek a szarufák köze bizonyult. Az ide elhelyezett először 5, majd később 10 cm vastag hőszigetelés elegendő volt a kor követelményeinek. Manapság viszont 20-25 cm vastag hőszigetelés ajánlott, így csak a szarufák között nem lehet elhelyezni a szigetelőanyagot. Lehet belülre elhelyezni a hőszigetelést, de ez a legdrágább megoldás. A hőszigetelés és a burkolat jelentős teret vesz el, ráadásul a ferde sík miatt a lakótérnek minősülő (legalább 1,90 méteres belmagasságú) tér jelentősen csökken, így a négyzetméterben számított lakótér vesztést is forintosítva nagyon drágának bizonyul ez a megoldás. A jó megoldás ilyenkor a szarufák feletti hőszigetelés. Ehhez viszont olyan hőszigetelés kell, ami megbízhatóan bírja a teljes héjazat súlyát és a járulékos (hó, szél) terhelést.

 

Néhány gondolata a szigetelőanyag vastagság elvárásokról a  homlokzati hőszigetelésnél. 

Tetőtér hőszigetelése rockwool kőzetgyapottal

Szigetelőanyag vastagság – Tetőtér hőszigetelése rockwool kőzetgyapottal

A szigetelőanyag vastagság homlokzatokon 2015-től 14–16 centi vastag lenne, a paneleknél pedig a mostani 8 centi helyett 12 centiméter a majdani elvárás. 2015. január 1-jétől először a középületekre, önkormányzati tulajdonú házakra, pályázati pénzekből korszerűsítendő magánépületekre vonatkozna a nemrégiben életbe lépett rendelet, 2018-tól azonban már valamennyi épületre. Az Unió szeretné, ha 6-7 év múlva már csak olyan új házak épülnének, amelyeknek közel nulla lenne a káros anyag-kibocsátása.  

Az Európai Unióban 2019. január 1-től az U=0,09 W/m2K, a passzívházak esetében elvárt szintet kell teljesítenie minden állami vagy EU-forrásból épülő háznak, 2020. január 1-től pedig minden új épületre kiterjed ez a követelmény. Ha lesz is e követelmény, teljesítésében, átvételében a trend akkor is egyértelműen a szigorodás irányába mutat.

ÉRDEKESSÉG – ÚJ SZABÁLYOZÁS A SZIGETELŐANYAG VASTAGSÁG TERÜLETÉN!!!

Január 1-jétől az eddigieknél sokkal szigorúbban kell szigetelni az uniós vagy központi forrásból épített, illetve felújított köz- és lakóépületeket. Ennek oka, hogy változik az épületek egyes szerkezeti elemeinek megengedett hőátbocsátására vonatkozó határértéke, az úgynevezett U érték.

Mit jelent a hőátbocsátási tényező – U érték??

A hőátbocsátási tényező azt a hőmennyiséget határozza meg, amely a szerkezet 1 m2 felületén 1 másodperc alatt átáramlik, amikor a külső és a belső hőmérséklet közötti különbség 1°C. Minél alacsonyabb az U érték, annál jobb az épület hőszigetelő képessége. Január 1-jétől az eddigieknél sokkal szigorúbban kell szigetelni az uniós vagy központi forrásból épített, illetve felújított köz- és lakóépületeket. Ennek oka, hogy változik az épületek egyes szerkezeti elemeinek megengedett hőátbocsátására vonatkozó határértéke, az úgynevezett U érték.

A szigorodó szabályozás az új építésű vagy felújított közintézmények, például iskolák, óvodák, bölcsődék, kormányzati vagy önkormányzati épületek hőveszteségét hivatott csökkenteni a falakon 47 százalékkal, lapostetőkön 32 százalékkal, padlókon pedig 40 százalékkal a korábbiakhoz képest. Az előírás nagy lépés az energiahatékonyabb hazai épületállomány felé, amelynek eléréséhez a ROCKWOOL szakemberei és kivitelezőink szerint is szemléletváltásra van szükség hazánkban. A falakat például az eddig általánosan alkalmazott 8-10 cm vastag szigetelőanyagok helyett, falszerkezettől függően, legalább 15-20 cm vastag szigetelőanyaggal kell szigetelni. 

 

Valós raktárkészlettel rendelkező szigetelőanyag, kazettás álmennyezet és gipszkarton SZAKÁRUHÁZ vagyunk. Nem webáruház. 06-70-683-3330. Hívja a kolléganőt aki már nézi is a számítógépen a készletet és az árakat. Jöhet az anyagért! Javasoljuk, hogy a nyitvatartási idő vége előtt legalább fél órával jöjjön be hozzánk, hogy az anyagkiadás zökkenőmentes legyen.

Raktárainkban a következőket találja. Kőzetgyapot és üveggyapot szigetelőanyagok gipszkarton falba, tetőtérbe, beton alá, homlokzatra, faházhoz, pincékhez, víz és gázcsövekhez illetve minden gipszkarton lap típust gipszkarton profilokat csavart dűbelt  – a teljes rendszert azonnal megvásárolhatja. Amennyiben házhoz szállítást kér azt is intézzük.

 

You may also like...

Vélemény, hozzászólás?